74HC4852D-Q100,118
Mfr.Part #
74HC4852D-Q100,118
Datasheet
74HC4852D-Q100,118
Description
IC MUX/DEMUX DUAL 4CH 16SOIC
Stock
382
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
10pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
3Ohm
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
100nA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
4:1
Number of Circuits :
2
On-State Resistance (Max) :
195Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package :
16-SO
Switch Circuit :
SP4T
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
39ns, 78ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
2V ~ 6V